*Kresby černou tuží*

    Černá, černá a aby jí nebylo smutno tak i šedá. Zde jsem zařadila jen kresby které vznikly pomocí pigmentové tuže v šedých a černých odstínech, přičemž některé oživil barevný podklad.

    A abych nezapoměla na "Na křídlech motýlích", nemá barevný podklad, pužita je jen tuž černá a přesto tam trochu barvy je, ale tuž to není, ani žádná barva... zkuste uhádnou co je zač? (viz text přímo u dané kresby).

    Přeji Vám příjemné chvíle strávené nad mými kresbami. Vaše komentáře jsou velice vítané, ať už se bude jednat o kritiku či pochvalu.

Kresby černou tuží

Je to pěkné..

Datum: 04.09.2015 | Vložil: Lucie

Milá Kateřino, hledala jsem pro svou práci v interiéru kresbu stromu a náhodou narazila na vaše obrázky. Musim říci, ze někte vaše perokresby jsou opravdu krásné, obdivuji, ze jste bez odborného vzdělaní dostala az sem. Sama učím a mám za sebou dvě výtvarné školy. Jestli si mohu dovolit i poznámku: opatrně at se nepriklanite ke kýči, nebo pouhé formální dekorativnosti - to by byla škoda. Zkuste touto technikou pozorovat realne věci, bylo by zajímavé tímto "krásnem" zachytit obyčejný vyjev. Nebojte se kombinovat precizní kresbu s nahodilou kompozici. Moc vám držím palce. Přeji hodně radosti z práce- o to jde především:) Lucie V.

Přidat nový příspěvek